V letošním roce jsme spustili webové stránky naší velkoborecké knihovny. 

Na odkazu:   knihovna.velkyborek.cz

najdete on-line katalog knih. Můžete se tak z tepla domova podívat, jaké knihy v borecké knihovně máme. A to buď v abecedně řazeném seznamu nebo máte-li oblíbeného autora, či již cíleně hledáte určitou knihu, vepíšete název nebo jméno do okének nad titulním obrázkem.

Jste-li s výběrem spokojeni a knihu byste si rádi vypůjčili, postupujete již stejně jako při kterémkoli nákupu přes internet.

Výhodou je, že si pro takto objednanou knihu, můžete přijít nejen v době, kdy je knihovna otevřena, tedy každé úterý 10.00 – 12.00 a 14.00 – 16.00 hodin, ale i v jiné dny v týdnu, kdy probíhá ve Volnočásku program.

Pokud tedy učiníte rezervaci do pondělního večera, knihovnice paní Hovorková v úterý vaši objednávku zpracuje a připraví knihu k vyzvednutí. Termín vyzvednutí je ovšem potřeba do objednávky uvést.

Přesvědčte se, se  naše velkoborecká knihovna nemá regály se zaprášenými výtisky povinné četby z let dávno minulých, ale je to moderní knihovna, v níž, díky skvělé knihovnici paní Hovorkové, najde ty nejžhavější tituly, na které se v ostatních knihovnách píší pořadníky!

 

Borecká knihovna nově nabízí objednání knihy on-line

Knihovna ve Velkém Borku neustále vylepšuje své služby tak, aby se co nejvíce přiblížila svým čtenářům. Nabízí čtenářům celkem 2 250 titulů a knihovní fond je pravidelně obohacován soubory knih z mělnické a mladoboleslavské knihovny.

Při nákupu knih jsem se zaměřila na dva obory - detektivky a romány pro ženy. Zaujali mě severští autoři napínavých žánrů, proto máme v knihovně všechny u nás vydané detektivky Jo Nesba, S. Larssona a většinu knih Larse Keplera. Pro romantické čtenářky je připraveno 26 knih D. Steelové a menší množství románů N. Robertsové, dále historické romány B. Woodové.  Zajímavé jsou i knihy J. Formánka. Dětem mohu doporučit komiksy a krásné barevné knihy pohádek a příběhů.

Ke službám naší knihovny patří i možnost obstarat knihy odjinud, např. četbu pro studenty a maturanty.

Úplnou novinkou je nyní možnost si knížky vybrat a zarezervovat on – line  z domova přes webové stránky https://knihovna.velkyborek.cz

Mé poděkování patří i přístupu obce při proplácení nových knih a uhrazení poplatku za soubory z knihoven Mělník a Mladá Boleslav.

                                                                                        Libuše Hovorková, knihovnice

  

Knihovna otevřena

 každé úterý od 10:00- 12:00 a 14:00 - 16:00h

 

Internet 

 každé úterý     10:00 - 12:00 h

                          

 

Velkoborecká knihovna nabízí 2 199 titulů

Otevřením Volnočasového centra ve Velkém Borku se po mnoha letech dočkala důstojného umístění také borecká knihovna, kterou vede paní Libuše Hovorková. Knihovna v nových prostorách je vybavena dvěma počítači s přístupem na internet. V plánu je zveřejnění seznamu všech knih na webových stránkách www.volnocasek.cz pro čtenáře.

Knihovna spolupracuje s mělnickou a mladoboleslavskou knihovnou a od nich má zapůjčeno celkem 350 knih. Soubory knih z těchto knihoven jsou dvakrát ročně obnovovány. V současné době nabízí knihovna dětským čtenářům celkem 260 knih. Žáci místní základní školy chodí jednou měsíčně do knihovny s paní družinářkou a vždy si odnášejí krásné knížky.

Pro dospělé čtenáře je zde 336 knih odborných, 133 detektivek a 1 470 titulů beletrie. Knihovna nabízí knižní novinky, které jsou stále doplňovány.