Klub program únor 2016

 
 

NA KLUBOVÉ PROGRAMY JE NUTNÁ REZERVACE!!

 
 

Čtvrtek  4.2. od 16:00h - Klub seniorů

 

Čtvrtek 11.2. od 17:00 - Paličkování s Romanou

 

Čtvrtek 11.2. od 17:00h – Pečení s Terezou – "Kurz pečení a zdobení cupcakes“

 

Během tříhodinového kurzu si ukážeme, jak dortíky upéct a nápaditě ozdobit, abyste se stali hvězdou každé oslavy. Navíc si odnesete recepty na osvědčená těsta a krémy."

Lektor: Tereza Hažmuková, cena 320 Kč

 

Sobota 20.2. od 9:00h – Vezměme si fotoaparát a pojďme na procházku:

"Fotíme děti v akci"

Akce pro dospělé i děti.
  
Foto.El.Pýchová
 

Co můžete očekávat ? Focení, odborné vedení, úprava vyfoceného materiálu v počítači, tisk vybraných fotek na profi tiskárně!!

Stačí i fotoaparát v mobilu, neboť podstatné je - kdy a v jakém úhlu zmáčknout spoušť  tak, aby výsledná fotografie měla svůj příběh....

 

"Nejčastějším a nejvděčnějším modelem pro naše fotografování jsou naše děti - pojďme s nimi na procházku a vyzkoušejme si, jak nás vidí naše děti a jak je vidíme my. Stačí nám k tomu jednoduchý fotoaparát, postačí i mobil, a naše chuť podívat se na své blízké trochu jinak, než jsme běžně zvyklí! Závěrem si natrénujeme základy tisku fotografie, případně vzniklé fotografie ještě před vlastním tiskem i trochu poupravíme a před vystavenými pracemi si o svých zážitcích a nabitých zkušenostech popovídáme."

Lektor: MgA. Eliška Pýchová

/Absolventka Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě, vyučovala na Střední škole fotografické, filmové a televizní - Teorii a vývoj fotografie, technologii a praxi, fotografický design. Je členka Komory fotografických živností a tvůrčí skupiny Babakuk/

Cena: 350 Kč

 

Sobota 20.2. od 9:00h - Kurzy šití pro méně zkušené


Kurz je určen pro začátečníky, kteří za strojem pro zatím příliš času nestrávili. Začneme jednoduchou nákupní taškou, na které si procvičíte především rovné šití. Pokud nám zbyde čas, tak si můžete tašku doplnit jednoduchou výšivkou.

Co s sebou:
Šicí stroj, látka - já zvolila jednobarevnou, ale je to na vás a vašem vkusu (50 cm, 100% bavlna, vypraná a vyžehlená), nitě, bavlnka, jehla, nůžky, špendlíky s hlavičkou, křída, případně krejčovský metr. 

Lektor: Jitka Švejcarová, /absolventka Střední průmyslové školy oděvní v Praze - Holešovicích/


Sobota 20.2. od 13:00h - Kurzy šití pro pokročilejší


Kurz je určen pro zkušenější švadlenky, které už za strojem párkrát seděli. Ušijeme si náročnější výrobek tzv. "Pyžamožrouta". Hračku do které se přes den uloží pyžamo.

Co s sebou:
Šicí stroj, 3 kousky látky které k sobě budou ladit (základní látka 60 cm, bude použita na přední straně a uvnitř), zadní strana (35 cm), bříško (stačí kousek látky 18 x 13 cm), vše nejlépe 100% bavlna, vypraná a vyžehlená, nitě, zdrhovadlo 30 cm dlouhé, nůžky, špendlíky s hlavičkou, křída, krejčovský metr, případně vatelín.

Lektor: Jitka Švejcarová /absolventka Střední průmyslové školy oděvní v Praze - Holešovicích/

 

 

Sobota 27.2. od 10:00h – Pečení s Terezou – "Kurz pečení a zdobení cupcakes“

Pro velký zájem, vypisujeme další termín kurzu.
 

Během tříhodinového kurzu si ukážeme, jak dortíky upéct a nápaditě ozdobit, abyste se stali hvězdou každé oslavy. Navíc si odnesete recepty na osvědčená těsta a krémy."

Lektor: Tereza Hažmuková, cena 320 Kč

 

Sobota 27.2. od 10:00h - Velikonoční tvoření ze sena s Janou Císařovou

 
 
Tentokrát si na Velikonoce vyrobíme ovečku, kterou můžeme například umístit na věnec.
Lektorka: Jana Císařová
Cena: 170 Kč