Klub program ŘÍJEN

 

NA KLUBOVÉ PROGRAMY JE NUTNÁ REZERVACE!!

 

Čtvrtek 1.10. - Klub seniorů

 

Úterý 6.9. od 18:00h - Večery s barvami

 
 
Přijďte relaxovat  malováním a kreslením :-)

Večery jsou určeny nejen pro ty, kteří už malují, ale i pro úplné začátečníky.  Pracovat  budeme různými  výtvarnými  technikami, podle toho, co je komu blízké a to buď na společné téma, anebo individuálně. 

 

Čtvrtek 15.10. - od 17:00h - Zdobení perníčků neboli "Perníčková vyšší dívčí"

 

Naučíte se, jak nanášet kontury, výplně polevou a „krajkové“ zdobení perníčků. Zdobit budeme podzimní tvary - jablíčka, hrušky..... ale i tradiční srdíčka a možná i další...

Poleva i upečené tvary budou pro vás připravené.

Lektor: Radka Jarošová, cena 180 Kč

 
Sobota 17.10. - od 9:00h - Objektivem fotoaparátu -"Fotíme a kouzlíme s fotografickým obrazem" 
  
Téma: Dynamika obrazu - volba vhodného úhlu záběru v závislosti na obsahu sdělení
(ukázky a praktická cvičení s tiskovým výstupem)
 
Kurz je zaměřen na vnímání a fotografování známé reality tak, aby tato realita byla změněna vlivem změny úhlu záběru a vhodného výřezu a vznikl tak naprosto jiný obraz, kterého si člověk ve svém běžném životě nevšimne. 
 
Tento kurz může být i vstupem do kurzu dalšího, a to Fotografie a design - vytvořme si své přání, pozvánku, plakát, PF..který se koná 21.11.     Základní principy tvorby návrhu, propojení obrazu/fotografie, typografie a grafiky v počítačovém prostředí (ukázky a praktická cvičení s tiskovým výstupem),
neboť tento kurz pracuje právě s cíleně zaměřeným obrazovým materiálem, který si potřebujeme pro danou pozvánku, přání, PF apod. vytvořit.
 

Doporučení pro zájemce o kurzy:  digitální fotoaparát, případně stačí telefon s funkcí fotoaparátu. Hravost a fantazii s sebou ;-).

Lektor: MgA. Eliška Pýchová, cena: 350 Kč, kurz trvá 5 hodin

 

Čtvrtek 22.10. od 17:00h - Paličkování s Romanou Kdýrovou

 
 

Sobota 24.10. - 9:00h - Pletení z papíru s Ivou Škarvadovou

Z papíru lze uplést téměř cokoli.
Lektorka: Iva Škarvadová, cena 290 Kč
 
 

Sobota 24.10. - od 10:00 - Kurz akvarelu pro začátečníky

Úvod do akvarelu, seznámení s technikou, valéry a práce s barvou.
Na kurzu akvarelu se seznámíte s taji a specifiky akvarelových barev, v části pro začátečníky pronikneme do teorie barev a na příkladu krajinky si vyzkoušíme tvorbu valérů a  další základní způsoby práce. 
V části pro pokročilé zdokonalíte svoje dovednosti a vyzkoušíte si techniku lazur.  Výsledkem bude realistická malba ovoce.
Lektor: Mgr. Jitka Zajíčková, cena 260 Kč
 

Sobota 24.10. - od 12:15h - Kurz akvarelu pro pokročilé

Efekty a techniky, lazury, malba podle modelu - ovoce.
Na kurzu akvarelu se seznámíte s taji a specifiky akvarelových barev, v části pro začátečníky pronikneme do teorie barev a na příkladu krajinky si vyzkoušíme tvorbu valérů a  další základní způsoby práce. 
V části pro pokročilé zdokonalíte svoje dovednosti a vyzkoušíte si techniku lazur. Výsledkem bude realistická malba ovoce.

Lektor: Mgr. Jitka Zajíčková, cena 350 Kč