klub program LISTOPAD 2014

 

NA KLUBOVÉ PROGRAMY JE NUTNÁ REZERVACE

 

sobota 1.11. od  9:00h -  Kurz vaření zdravého rozumu -  pomazánky a svačinky...aneb jak si pochutnat, nehladovět a netloustnout

Pod výrazem zdravá výživa se v současnosti skrývá tisíce pouček a rad plus nepřeberné množství návodů jak na to. Dost často se jedná o poněkud si odporující informace, které však mají jedno společné. Vždy se dočteme, že autory propagovaná strava je ta zdravá. A to nemluvím o dietách, což je téma ve vztahu ke zdraví samo o sobě. Je běžné setkávat se na poli výživy s polopravdami, ale i se lhaním. Také se bohužel se za zdravou stravu považují prokazatelně škodlivé potraviny, jako je třeba cukr a potraviny obsahující chemické látky viz televizní reklamy na zdravé svačinky pro děti. /O zdraví a biopotravinách slyšíme neustále, ale málokdo třeba ví, že označení bio získávají i výrobky, jejichž jediná složka z mnoha je prokazatelně bio./ Lidí s civilizačními chorobami neustále přibývá a nevyhýbají se ani těm nejmenším.

Vaření zdravého rozumu je výsledkem mé několikaleté cesty po krajinách jídla a jeho úpravy. Ony ty skutečně dobré a zdravé věci jsou většinou jednoduché. Proto výraz zdravý rozum. Ráda bych se v sobotních workshopech snažila předat co nejjednodušší informace o tom, jak jednoduše a chutně změnit jídelníček, co jíst v kterém období. Čemu se opravdu vyhnout a jak nahradit nezdravé zdravým tak, abychom si na tom pochutnali nejen my, ale i všichni členové rodiny.

Používat budeme převážně to, co znaly naše prababičky - klasickou českou zeleninu, ovoce, luštěniny, obiloviny. Většinou vše, co bychom našli běžně na tržištích před 150 lety. Potraviny, které nejsou drahé, jejich úprava není ani složitá.

Lektor: Irena Oppitzová

prosinec – vánoční cukroví bez cukru po kterém se jen zapráší

Neděle 1.11. od 9:15h -   Škola  fotografování s Mgr. Jiřím Černohorským

 

Úterý 4.11 od 18:00h - Tvůrčí večery s barvami aneb objevování výtvarného světa

Přijďte relaxovat  malováním a kreslením!

Večery jsou určeny nejen pro ty, kteří už malují, ale i pro úplné začátečníky.  Pracovat  budeme různými  výtvarnými  technikami, podle toho, co je komu blízké a to buď na společné téma, anebo individuálně. V rámci tvůrčích večerů nabízíme také možnost přípravy na talentové zkoušky.

 

Čtvrtek 6.11.od16:00h - KLUB SENIORŮ

 

Čtvrtek 6.11. od 17:00h -  Cestopisná přednáška Jany Šebestové 

 

 Peru- malý kousek ze země magické. Cusco, Machu Picchu, Titicaca

Peru zná každý, teoreticky,  a i rok by byl málo, na to ho osobně  poznat opravdu důkladně. Nabízím  obrázky  Cusca, Machu Picchu, jezera Titicaca. Z toho, co všechno Peru nabízí, jen malá, nicméně lákavá,  ochutnávka.

Jana Šebestová je cestovatelka nezávislého expedičního založení. Téměř rok cestovala v Bolivii a Chile, kde mj. pracovala jako průvodkyně v místní cestovní agentuře v San Pedro de Atacama v severním Chile. Jako průvodkyně působila krátce  také v Peru.

 

Čtvrtek 13.11. od 17:00h – Chystáme se na vánoce s Janou Císařovou.....

Přijďte si vyrobit dekoraci do bytu, tentokrát čistě vánoční. Ze sena budeme vyrábět stromečky, hvězdy, věnce…..

   

 

Úterý 18.11. od 17:00h - Vyrábíme figurky z kukuřičného šustí

Pro ty, na které se nedostalo v říjnovém termínu, máme další kurz.
 

Úterý 18.11 od 18:00h - Tvůrčí večery s barvami aneb objevování výtvarného světa

Přijďte relaxovat  malováním a kreslením!

Večery jsou určeny nejen pro ty, kteří už malují, ale i pro úplné začátečníky.  Pracovat  budeme různými  výtvarnými  technikami, podle toho, co je komu blízké a to buď na společné téma, anebo individuálně. V rámci tvůrčích večerů nabízíme také možnost přípravy na talentové zkoušky.

 

 

Čtvrtek 27.11. od 17:30h – Adventní věnce s Jardou Hobíkem!

Přijďte si vyrobit adventní věnec: Chvojí bude k dispozici, korpusy, svíčky, mašle a přízdoby si můžete na místě zakoupit v potřebném množství, Jarda Hobík vypomůže odbornou radou. 

Garantujeme skvělou předvánoční atmosféru a to, že tentokrát, budete mít svůj adventní věnec podle svých představ a včas!

 

Pátek 28.11. od 17:00h - Dobu adventní zahájíme rozsvícením vánočního stromu před Volnočáskem 

·    ·   

          PROGRAM:

  •  Vystoupení dětí z Mateřské školy Velký Borek
  •  Rozsvícení vánočního stromu
  •  Pod stromečkem dárečky pro všechny děti
  •  Malé pohoštění včetně zahřívacích nápojů
  •  Jarmark výrobků lektorů volnočáskových kurzů. Koupit si zde můžete:  šperky z korálků - Hana Chaloupková, dekorace ze sena -Jana Císařová,  háčkované hračky, vlna - Markéta Malecká, adventní věnce a svícny - Jarda Hobík, keramika a smaltované šperky - Monika Kronďáková, nevšední  dárečky ze skla, textilu a keramiky - Máša Běhalová, keramika - Irena Oppitzová, dárečky a dekorace z Květinářství Helča - Heleny Štruplové, a navíc  ještě perníkové chaloupky :-)

 

 

Sobota 29.11. od 9:00h -   Škola  fotografování s Mgr. Jiřím Černohorským