Klub program KVĚTEN 2016

 

NA KLUBOVÉ PROGRAMY JE NUTNÁ REZERVACE!!

 

 

 

Čtvrtek 5.5. od 16:00h - Klub seniorů

 

Čtvrtek 12.5. od 17:00 hodin - Paličkování s Romanou Kdýrovou

 
 

Čtvrtek 12.5. od 17:00 hodin - Kurz - " Vytvoř si své tričko" s výtvarnicí Abatykou

  

 

Vzhled originálních triček budeme vytvářet různými technikami, které budeme ještě vzájemně kombinovat. K dispozici budou barvy, štětce, šablony k tisku a ostatní materiál. Některé velikosti triček budou po dohodě k mání.

Lektor: Ing. Jiřina Krajčová - Abatyka

 
 
 
 

Sobota  21.5. od 9:00 hodin - Fotokurz s Eliškou Pýchovou

Fotografický plenér pod vedením Elišky Pýchové, který se koná v sobotu 21.5.2016 od 10:00h v Liběchově. Návrat je plánován v 16:30h. 

Cena 500 Kč.

Sraz v 10:00h ve Volnočasovém centru ve Velkém Borku.

Odjezd je v 10:44h vlakem z Borku, případní zájemci z Mělníka se mohou připojit v 10:48h na nádraží v Mělníku. Je však potřeba se předem přihlásit /e-mailem/, abychom věděli, kolik vás bude. Před odjezdem by Eliška chtěla něco říci  k fotografování z vlaku a teprve potom jít na vlak. Ti z vás, kdo byste jeli z Mělníka přijdete o výklad k fotografování z vlaku - jede se jenom chvilku, takže byste měli na focení jenom odpolední světlo - při cestě zpátky :-)

 
 
Stačí i fotoaparát v mobilu, neboť podstatné je - kdy a v jakém úhlu zmáčknout spoušť  tak, aby výsledná fotografie měla svůj příběh....
Akce pro dospělé i děti.
 
Lektor: MgA Eliška Pýchová
Cena: 350 Kč
 
 

Sobota 28.5. od 9:00h - Šití s Jitkou - Kalhoty

 
Kurz je určen jak pro začátečníky, tak pro zkušenější švadlenky. V tomto kurzu si budete moci ušít pohodlné letní kalhoty. Pro úplně začátečníky budu mít připravené jednoduché cvičení, aby si šítí mohli zkusit nanečisto a případně vysvětlím i ovládání stroje a můžou si ušít něco podle svého.

 

Co s sebou:
Seřízený šicí stroj, , nitě, jehly, nůžky, špendlíky s hlavičkou, křída, krejčovský metr.

Látka 3 m (šíře cca 140 cm), materiál je na Vás, podle toho co Vám bude příjemné, na léto se hodí především přírodní materiály, len nebo bavlna.

V pase můžeme vytvořit bud´ tzv. žabky (viz obrázek) na ty budeme potřebovat gumu 1 cm širokou a dlouhou 5 x obovdu pasu.

Nebo můžeme do pasu použít i náplet (na něj budete potřebovat gumu cca 5 cm širokou a dlouhou 1x obvodu pasu a bud´ samotný náplet, který koupíte v galanterii naproti Komerční Bance a nebo kousek úpletu).

Pro švadlenky které si na kalhoty netroufnou můžu po e-mailové dohodě vymyslet individuální plán, můžou si ušít, nákupní tašku, kabelku, zástěrku, hračku, pyžamáka, ubrus, povlaky na polštářky případně na co si sami vzpomenou.

 

Lektor: Jitka Švejcarová, /absolventka Střední průmyslové školy oděvní v Praze - Holešovicích/

Cena 320 Kč