klub program DUBEN 2014

 

NA KLUBOVÉ PROGRAMY JE NUTNÁ REZERVACE

 

3.4. čtvrtek od 16:00 hodin KLUB SENIORŮ

 

3.4. čtvrtek od 17:00 hodin  Povídání s bylinkářkou Lenkou Durdíkovou

Paní Durdíková, nám vysvětlí, co která bylinka umí léčit, a je připravena zodpovědět všechny vaše zvědavé dotazy týkající se bylinek a jejich použití. A s bylinkami si opravdu rozumí. Čaje, které si k ní a její sestře do obchůdku v Libiši přicházejí zákazníci  koupit, míchají, totiž pomocí vlastní diagnostiky, každému  tzv. na míru. Cena 30 Kč

 

5.4. sobota od 10:00 hodin - KURZ - VELIKONOČNÍ VÝROBKY ZE SENA

.....pro ty, na které se nedostalo v prvním terminu, t.j. 27.3.2014
 

10.4. čtvrtek od 17:00 hodin KURZ JARNÍHO ARANŽOVÁNÍ

Za 10 dní budou Velikonoce a to je nejvyšší čas přizdobit si byt čerstvým květinovým aranžmá, dveře velikonočním věncem….. no prostě vpustit jaro pěkně domů! Pro zájemce bude připraven všechen materiál a květiny, z kterých si pod vedením zkušené lektorky, krok po kroku vytvoříte několik vlastních výrobků.

Lektor: Helena Stutzigová, cena 370 Kč

 

15.4. úterý od 18:00-20:00 hodin - Workshop – TVŮRČÍ HLAS A TĚLO V POHYBU

Kurz zaměřený na uvolnění, podporu tvůrčího potenciálu, dechovou, pohybovou a hlasovou relaxaci. Skrze nenáročný a hravý pohyb těla umožníme posílit sebevědomí a projevit jedinečnou tvořivost, která je skryta v každé z nás. Kurz je veden s velkou citlivostí a je přizpůsoben potřebám účastnic, vhodné pro všechny bez jakýchkoli omezení či tvůrčích zkušeností. Cena 180 Kč.

Lektorka : Milli Janatková / viz obrázek/

O lektorce: Mgr. Milli Janatková čerpá jak ze zkušeností s hudbou, tak s pohybem, tancem a sebepoznávacím procesem. Navštěvovala semináře Jiřího Lössla”Tělo v pohybu” vedené pro posluchače 2.r. Katedry tance HAMU v rámci pedagogického semináře, a workshopy improvizace choreografky a taneční pedagožky Mirky Eliášové, Mariko Tanabe aj. Hlas v pohybu začala rozvíjet na Hudební fakultě a Fakultě scénických umění Universidade de Évora v Portugalsku v r. 2008 (Paula Doria, Liliana Bizineche). S propojením hlasu a pohybu se účastnila ročního projektu “Páté roční období” Karolíny Kalinové (2008-2009). Hlasově se vzdělává jak v oblasti improvizace, jazzu, tak klasice ( Joana Machado, Aga Zaryan, Eliška Toperczerová). Od počátku r. 2010 působí jako korepetitorka na Konzervatoři Duncan Centre v Praze (bicí, zpěv), kde také vyučuje hlasovou improvizaci- zpěv, a výtvarnou tvorbu v propojení s pohybem; věnuje se také vlastní hudební, výtvarné tvorbě a uvolňování těla, hlasu a energie v pohybu. V únoru 2013 vydala sólové album "Proměna",které získalo nominaci na Tais Awards a je čerstvě nominováno na ceny The Independent Music Awards, USA. Tyto její písničky si můžete poslechnout kliknutím na následující odkazy:

Eclectic AlbumConcept Album, "Hlasy" A Capella Song "Touha" Cover Song.

 

24.4. čtvrtek od 17:00 hodin STŘÍPKY Z BORECKÉ A MĚLNICKÉ  HISTORIE ( 30.a 40.léta 20.století)

 – beseda s historikem Františkem Puršem

25.4.pátek od 17:00 hodin - Výuka kondiční chůze s hůlkami - NORDIC WALKING

Trenérka výuky Nordic Walking naučí zájemce správné technice chůze s hůlkami. Výuka bude probíhat ve Velkém Borku. To, jak Nordic Walking zvládnete, můžete vyzkoušet hned následující den při výletu na Kokořínsko, kterého se lektorka také zúčastní. Účastníkům kurzu bude v terénu nápomocna radou.
Hůlky budou k zapůjčení /nutno předem nahlásit!/. Cena 80 Kč/os.
 

26.4. sobota - Výlet na Kokořínsko

Zveme vás na jarní výlet na Kokořínsko. Trasa vede z vlakové zastávky Kanina, ke Grobiánovi a dále po červené turistické značce okolo Harasova, mlýna Kroužek a Štampach, na železniční zastávku Lhotka, ze které se vlakem vrátíme domů.

V délce celé trasy plánujeme zhruba 13 zastavení, o kterých nám pan prof. Hovorka na místě povypráví, s jakou významnou, či zajímavou událostí, nebo legendou jsou spojeny.

Výletu se zúčastní i lektorka kondiční chůze Nordic Walking, která bude mít k zapůjčení 10 párů hůlek /zájemci si je musí předem zarezervovat/.

Odjezd z Velkého Borku v 11:46h , návrat v 17:00 hodin. Délka trasy je zhruba 10 km.